Sizin İçin Seçtiklerimiz

Altunok’tan Geçmiş Olsun Ziyareti

By

Silifke Haberler – Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, iki gündür etkili olan sağanak yağış nedeniyle taşkın yanan mahalleleri gezdi. Burada vatandaşlarla da görüşen ve geçmiş olsun dileğinde bulunan Başkanvekili Altunok, belediye ekiplerinin 24 saat görev başında olduğunu da hatırlattı.

Aşırı yağışlar sonucu taşkına sebep olan dere ve kanal yakınında oturan vatandaşları ziyaret eden Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok yaptığı açıklamada, “Mersin geneline Meteoroloji tarafından kırmızı kod verilmesinin ardından ilçemiz genelinde ve mahallelerimizde oluşabilecek taşkınlara karşı belediye ekiplerimiz çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Ekiplerimiz 24 saat görev başındadır.

Ekiplerimiz hem yayla mahallelerimizde kar yağışı nedeniyle kapanan yolların açılması çalışması yapıyor, hem de sahil bölgelerimizde meydana gelen sel taşkınlarında ortaya çıkan mağduriyetin giderilmesi yönünde çalışmalarını sürdürüyor. İki gündür meydana gelen olay tamamen doğal bir afettir.

Ne kadar tedbir alırsanız alın afetin gelişini engelleyemiyorsunuz. Başta Silifke ilçemiz olmak üzere tüm Mersin’imize ve komşu ilçelerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Cenabı Allah’tan bizlere bir daha böyle afetler göstermemesini temenni ediyorum” dedi.

Belediye ekipleri tarafından aşırı yağışlar sebebiyle zarar gören bölgelerde devam eden çalışmaları yakından inceleyen Başkanvekili Altunok, taşkınlardan zarar gören çiftçilere ve vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.