Sizin İçin Seçtiklerimiz

Belediye Meclisi İlk Toplantısını Yaptı

By

Silifke Belediye Meclisi, Sadık Altunok başkanlığında 2020 yılının ilk toplantısını yaparak gündem maddelerini görüştü.

Ocak ayı toplantısını oluşturan 14 maddelik gündem maddelerinin okunması ve bu maddelerle ilgili olarak hazırlanan raporlar okundu. Gündem maddeleri arasında en önemli konulardan biri olan İller Bankasından kullanılması hedeflenen kredi talebi yer aldı. 2020 yılı içerisinde belediye hizmetlerinin yürütülmesi, kent merkezi ve mahallelerde yürütülecek belediye hizmetlerinin daha sağlıklı ve daha modern hizmet araçları ile yapılmasına imkan sağlayacak iş makinaları, araç-gereç temini ve temizlik hizmetlerinde kullanılacak araçların alımı konusunda kullanılacak kredi hakkında Belediye Başkanvekili Sadık Altunok’a yetki verilmesi konusu meclis üyelerinin kabul oyu ile karara bağlandı. Bu yıl 47. si düzenlenecek olan Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivalinin 23-27 Haziran 2020 tarihleri arasında kutlanması kararı da üyelerin desteğini aldı. Ayrıca bu yıl düzenlenecek festival kutlamalarında görev alacak komite üyelerinin de belirlenerek karara bağlandığı meclis toplantısında diğer birimlerden gelen raporlar da okundu. Raporlar üzerinde yapılan karşılıklı değerlendirmeler sonucu bu maddelerde oy çokluğu ile karara bağlandı.

Belediye gelir-giderlerinin denetlenmesi ve incelenmesi amacıyla görev yapacak meclis denetim komisyonu üyeliği seçimleri de gizli oylama ile yapıldı. Yapılan gizli oylamada meclis denetim komisyonu üyeliklerine Ali Usca ve Mustafa Beceren (MHP), Feti Çetin (AK Parti), Nail Özkan ve Kadir Senir (CHP) seçildiler.

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok yaptığı konuşmada, “Değerli meclis üyesi arkadaşlarım, bugün 2020 yılının ilk meclis toplantısını yapıyoruz. Yeni yılın ilk günlerinde yaptığımız bu toplantıda alacağımız kararların tüm Silifkeli hemşehrilerimize ve Silifke’mize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Silifke ve Silifkelilere belediye tarafından yürüttüğümüz hizmetlere belediye meclis üyesi olarak sizlerin verdiği destekler bizlerin çalışma ve hizmet etme gayretimizi arttırıyor. Birim amirlerimizle, siz değerli meclis üyelerimizle ve çalışan personel arkadaşlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde gece gündüz halkımıza ve güzel şehrimiz Silifke’mize hizmete devam ediyoruz. Allah’ın izni ile 2020 yılı içerisinde uygulamaya koyacağımız bazı yeni projelerimiz hazır, kısa süre içerisinde ilk çalışmayı yine sizlerle birlikte başlatacağız” dedi. Başkanvekili Altunok ayrıca bu yıl 47.si 23-27 Haziran 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivali çalışmalarına başladıklarını ve etkinliklerde Silifke’ye özgü değerlerin ön plana çıkarılacağını söyledi.

Leave a Comment

Your email address will not be published.