Sizin İçin Seçtiklerimiz

Girişimcilikte Tecrübe Paylaşımı Etkinliği Silifke’de Düzenlendi

By

Silifke Haber – TOBB Mersin Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyeleri “Girişimcilikte Tecrübe Paylaşımı” konulu etkinliğinde Silifke Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir araya geldiler.

Toplantının açılış konuşmasını Silifke TSO Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin KAYNAR yaptı.Toplantıya TOBB Mersin Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Osman KİPER ve İcra Kurulu Üyeleri katıldı.

Konuşmacı olarak toplantıya katılan;Avşarlar Kuruyemiş Diş Ticaret Müdürü Andaç AVŞAR,As Mimarlık Merve AS,Bilen Otomotiv Genel Müdürü Ziya ÇOKGÖNLÜ ve Berdan Cam Genel Müdürü Berdan KAYA,Girişimcilik Konularında görüşlerini belirttiler ve kendi başarı hikayelerini aktardılar.

Toplantı Sonunda bir konuşma yapan Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Osman KİPER,”iş dünyası olarak, girişimcilerin önünü açmak için çalıştıklarını, Her bir girişimcinin ülke adına çok değerli olduğunu, girişimcilerle ilgili her türlü projenin yanında olduklarını belirtti.Mersin’i girişimci üssü yapmayı planlıklarını, misyonlarına uygun projelere her zaman destek verdiklerini belirtti.

Mersin Üniversitesi ortaklığında kampus içerisinde yer alan Ön Kuluçka Merkezi’ni bu doğrultuda hayata geçirdiklerini anımsattı.Fikir Otobüsü Projesi’nin de yoğun ilgi görmesi üzerine Fikir Otobüsü’nü liseye taşıdıklarını,bu kapsamda önümüzdeki süreçte liseler arası proje yarışması düzenlemek istediklerini ve ilk üçe seçilen projeleri Teknopark İstanbul’a götürmeyi planladıklarını bildirdi. Önümüzdeki süreçte TOBB tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ‘Geleceğin Gücü Girişimciler Formu’nu da Mersin’e getirmek istediklerini aktardı ve toplantıya ev sahipliği yapan Silifke TSO ya teşekkür ettiklerini belirtti.

Leave a Comment

Your email address will not be published.