Sizin İçin Seçtiklerimiz

Silifke Mhp İlçe Başkanından Önemli Açıklama

By

Mersin’in Silifke ilçesi Belediye Başkanı Mücahit Aktan’ın kızkardeşinin silahla yaralanmasından sonra tutuklanarak cezaevine konulması ile ilgili Silifke Mhp İlçe Teşkilatı Başkanı Levent Nogay yazılı bir açıklama yaptı.

Levent Nogay açıklamasında;

“Silifke Belediye Başkanımız, Sayın Mücahit AKTAN’ın kızkardeşi elim bir kaza neticesinde yaralanmıştır. Rabbim Acil Șifalar Versin Inșallah.Soruşturmanın selameti için Belediye Başkanımızın tutuklu yargılanmasına adli mercilerce karar verilmiştir.

Yine adli mercilerce dosyaya gizlilik kararı alınmış olup, olayın nasıl olduğu hakkında bilgimiz mevcut değildir. Sosyal medyadaki şahsi hesaplarda ve diğer kitle iletişim araçlarından yapılan açıklamalar ve söylentiler gerçeği yansıtmamaktadır.

Ortalıkta konuşulanlar bilgi kirliliğinden ibaret olup, tam olarak gerçeği bilmediğimiz konunun aydınlatılmasına yarar sağlamayacaktır.Seçme ve seçilme yeterliliğine kısıtlama getirilmemiş olup, halen Silifke Belediye Başkanlığı mazbatasının sahibidir.

İnsan yaşamı süresince, ömrü boyunca neler ile karşılacağını ve başına neler geleceğini bilemeyeceği gibi kaderini, kardeşini ve anne babasını kendisi tayin edemez. Bugün yaptığımız konuşmalar ve yapacağımız tezviratların yarın başımıza gelebileceğini’de bilemeyiz.

İster sade vatandaş olsun ister milletvekili olsun ister belediye başkanı olsun kimse hakkında yargısız infaz yapılmaması her beşerin önce kendi vicdanına sonra yüce yaradana karşı sorumluluğudur. Yargılama süreci tamamlanana kadar bilgi kirliliği yapacak açıklamalar kişinin kendisine zarar vermekten ve suç işlemesinden öteye geçemez.

Silifke Belediye Başkanımızın inşallah tez zamanda görevinin başına döneceğine Ümidimiz Tamdır. Kiymetli Başkanımızın Bu Süreçte Sonuna Kadar Yanındayız Kamuoyunun bilgisine sunulur.”dedi.

Leave a Comment

Your email address will not be published.